Dmuchawa przemysłowa – jaka?


Przemysł

Dmuchawa jest urządzeniem używanym w wielu gałęziach przemysłu, między innymi w transporcie pneumatycznym materiałów sypkich, w przedsiębiorstwach związanych z gospodarką wodną czy rolnictwie. Producenci tego typu sprzętu oferują szereg urządzeń o zróżnicowanej specyfice pracy. Do najpopularniejszych z nich możemy zaliczyć dmuchawy Rootsa oraz śrubowe. Czym się one charakteryzują? Sprawdź!

Dmuchawa Rootsa

Najczęściej używaną dmuchawą bez wątpienia jest model Rootsa. Każda dmuchawa Rootsa wyposażona jest w wirujące tłoki dwu- i trzyskrzydełkowe. Znajdują one zastosowanie przy wytwarzaniu próżni sięgającej nawet do 0,001 mbar ciśnienia absolutnego. Tego typu dmuchawy wykorzystuje się na przykład w układach podciśnieniowych transportu pneumatycznego, piecach próżniowych czy odkurzaczach przemysłowych.

Dmuchawy śrubowe

Kolejny typ, czyli dmuchawy śrubowe, są młodszym i nowocześniejszym wariantem. W ich konstrukcji wykorzystana została konwencjonalna metoda sprężania wewnętrznego za pomocą tłoków śrubowych, ale w znacznie mniejszej skali. W tym przypadku cały proces sprężania zachodzi wewnątrz, co ogranicza nakłady energetyczne i zmniejsza hałas.

Kupuj mądrze!

Pamiętaj, że jakość sprzętu znajdującego się w zarządzanym przez Ciebie przedsiębiorstwie ma ogromny wpływ na jakość produkcji, generowane koszty, efektywność. Zanim podpiszesz umowę na kupno dmuchaw, dokładnie sprawdź warunki proponowane przez producenta. Dowiedz się, jaki okres gwarancyjny oferuje sprzedawca i jakie warunki serwisowania proponuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *