Filtry sprężonego powietrza do kompresorów


Wentylacja

Aby kompresor spełniał swoją rolę, powinien być wyposażony w odpowiedni filtr. To właśnie drobny element sprawi, że zanieczyszczenia stałe, oleje czy mikroorganizmy nie przedostaną się do sprężanego powietrza i nie zakłócą pracy urządzenia. Jakie filtry sprężonego powietrza wybrać, aby spełniały one określone standardy? Sprawdź nasze rady!

Filtry sprężonego powietrza do kompresorów – na co zwrócić uwagę?

Podczas wybierania filtrów sprężonego powietrza należy zwrócić uwagę na szereg czynników. Do najważniejszych z nich zaliczyć możemy typ i średnicę gwintu (czyli wielkość przyłącza do kompresora), rodzaj spustu oraz zakres filtracji i jego precyzję. Na rynku znaleźć możemy różne rodzaje filtrów – pyłowe, koalescencyjne, węglowe i sterylne. Jaki model sprawdza się najlepiej? To zależy od tego, w jakim stopniu oczyszczone ma być powietrze. Każdy filtr przystosowany jest do wyłapywania różnego rodzaju zanieczyszczeń i to właśnie od typu filtra w dużej mierze zależy jakość powietrza wytwarzanego przez kompresor.

Czy to ważne?

Wybierając filtry sprężonego powietrza, lepiej nie zdawać się na przypadek. Kupno niskiej jakości, niedopasowanych do konkretnego kompresora urządzeń będzie skutkowało obniżeniem jakości wytwarzanego sprężonego powietrza, będzie pociągało za sobą konieczność częstszych przeglądów i konserwacji, skróci czas eksploatacji urządzenia. Jeśli filtr nie będzie spełniał swojego zadania, do układu będą przedostawały się zanieczyszczenia zmniejszające przepływ powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *