Śrubowa dmuchawa powietrza – co warto o niej wiedzieć?


Wentylacja

W niemal każdym zakładzie przemysłowym, gdzie używane są systemy sprężonego powietrza, znajduje się również specjalna dmuchawa. Dmuchawy powietrza są niezbędne w przedsiębiorstwach związanych z gospodarką wodną, umożliwiają bezpieczny transport pneumatyczny materiałów sypkich, wykorzystywane są w rolnictwie, a w szczególności w przemyśle mleczarskim. Producenci tego typu sprzętu oferują urządzenia różnego typu, z czego szczególną popularnością w ostatnim czasie cieszą się modele śrubowe.

Czym jest śrubowa dmuchawa powietrza?

Mechanizm działania śrubowej dmuchawy powietrza jest podobny, jak w przypadku innych, mniej nowoczesnych modeli i opiera się na pracy bloku śrubowego, który składa się z dwóch wirników. Jednak w tym przypadku cały proces sprężania powietrza zachodzi wewnątrz urządzenia, co pozwala na zredukowanie ilości energii niezbędnej do transportu powietrza do urządzenia odbiorczego.

Warto?

Coraz większa rzesza przedsiębiorców odpowiedzialnych za stan maszyn decyduje się na kupno właśnie śrubowych dmuchaw powietrza. Dlaczego są one tak popularne? Przede wszystkim, śrubowa dmuchawa powietrza pracuje znacznie ciszej niż standardowe maszyny oraz nie generuje pulsacji w rurociągu, co znacznie zwiększa możliwości jej zastosowania. Wymieniając walory dmuchaw śrubowych, nie sposób nie wspomnieć o ich energooszczędności. Zoptymalizowane urządzenia są bardziej wydajne, a jednocześnie pobierają mniej energii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *