Wilgoć w magazynie? Mamy na to radę!


Magazyn

Prowadzenie swojej firmy w branży spożywczej wiąże się z wieloma wyzwaniami. Na zyski w biznesie przekłada się nie tylko efektywna sprzedaż, ale również szereg innych, niewidocznych dla klientów działań. Jednym z nich jest odpowiednie przechowywanie produktów w magazynach. Magazyn, w którym składowane są produkty spożywcze, musi spełniać szereg norm sanitarnych. Problemem, który może skutecznie zachwiać biznesem, jest pojawienie się w pomieszczeniu wilgoci. Jak sobie z nią poradzić? Czym jest osuszacz absorpcyjny? Sprawdź!

Osuszacz absorpcyjny – dobra inwestycja

Prostym sposobem na pozbycie się nadmiaru wilgoci w magazynie jest wyposażenie go w osuszacz absorpcyjny. Tego typu urządzenie osusza powietrze poprzez absorpcję wody przez desykanty (czyli środki suszące), wśród których wyróżnić możemy na przykład tlenek glinu, żel krzemionkowy, czy sita molekularne. Osuszacze absorpcyjne znajdują zastosowanie w branży spożywczej, energetyce czy chłodnictwie. Oprócz osuszaczy absorpcyjnych powietrza atmosferycznego wyróżniamy również osuszacze sprężonego powietrza (czyli urządzenia usuwające wilgoć z powietrza pod ciśnieniem wytwarzanego przez sprężarkę).

Gdzie kupić osuszacz absorpcyjny?

Zastanawiasz się, gdzie kupić niedrogie, a jednocześnie solidne urządzenie, które sprawdzi się w codziennej, intensywnej eksploatacji? Nieocenioną pomocą okazuję się być Internet. W sieci znajdziesz sklepy prowadzone bezpośrednio przez producentów wysokiej klasy urządzeń przystosowanych nawet do przemysłowych warunków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *